Choroby płuc

Opis

Cykl: Nebulizacja Q&A

Krótkie odpowiedzi na ważne pytania dotyczące nebulizacji. Konkretna odpowiedź na pytanie postawione w tytule.

 • Metody nebulizacji
 • Nebulizacja – dla kogo może być jedyną możliwą formą leczenia wziewnego?
 • Nebulizacja a wiek pacjenta.

Informacja o leku Benodil

Ocena materiału

Oceń materiał
0.0
/
5.0

Autorzy

 • Henryk Mazurek
  Autor prof. dr hab. n. med. Henryk Mazurek

  Klinika Pneumologii i Mukowiscydozy, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc Oddział Terenowy im. Jana i Ireny Rudników Rabka-Zdrój

  Specjalista chorób płuc, alergolog, pediatra, specjalista chorób płuc dzieci. Profesor zwyczajny.
  Kierownik Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc, Oddziału Terenowego w Rabce-Zdroju oraz wykładowca Instytutu Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

  Autor i współautor ponad 50 artykułów oryginalnych, ponad 70 rozdziałów w podręcznikach i skryptów i ponad 100 innych publikacji pełnotekstowych na temat patofizjologii oddychania, chorób alergicznych, mukowiscydozy, infekcji układu oddechowego, opublikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych w kraju i za granicą, ponadto licznych streszczeń, materiałów zjazdowych oraz artykułów popularnonaukowych.

  Podczas wieloletniej pracy w Instytucie Gruźlicy i Chorób odbył liczne staże szkoleniowe w najlepszych ośrodkach pulmonologicznych w Polsce i Europie (m.in. Rzym, Nancy, Oslo). Ukończył studia z zakresu patofizjologii oddychania na Uniwersytecie Nancy I (Francja).

  Członek Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy, Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc i Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz European Respiratory Society.

  Odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej (2017 r.).

  Członek Rad Naukowych periodyków medycznych, od roku 1996 r. członek Rady Naukowej Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

  Wielokrotnie członek komitetów naukowych oraz wykładowca konferencji naukowo – szkoleniowych.

Tagi

Inne części wykładu

Podobne materiały