Choroby zakaźne

Opis

Borelioza - jakie powinno być postępowanie i leczenie według rekomendacji polskich i europejskich.
"W ostatnich latach narósł niezwykły mit wokół Boreliozy. Z jednej strony mamy do czynienie z nad rozpoznawalnością boreliozy, co związane jest często z fałszywie dodatnimi testami przeciwko boreliozie. Z drugiej strony lęk społeczeństwa przed boreliozą, przed kleszczami powoduje olbrzymią medialność tej choroby.” - Dr n. med. Paweł Rajewski.
Wykład nakreśla jakie powinno być odpowiednie postępowanie, rozpoznanie i leczenie według rekomendacji polskich i europejskich.

Ocena materiału

Oceń materiał
0.0
/
5.0

Autorzy

  • Paweł Rajewski
    Autor dr n. med. Paweł Rajewski

    Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. T. Browicza w Bydgoszczy

    Dr med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ. Jest specjalistą chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych, hepatologiem; ukończył szkolenie specjalizacyjne z transplantologii klinicznej. Jest konsultantem wojewódzkim dla województwa kujawsko-pomorskiego w dziedzinie chorób zakaźnych, certyfikowanym lipidologiem Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego i obesitologiem Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Pracuje jako ordynator w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, a także pracuje w Centrum Medycznym "Gizińscy", gdzie prowadzi Poradnię Chorób Wątroby, Infekcyjnych, Wewnętrznych i Zaburzeń Metabolicznych oraz w Centrum medycznym AthleticoMed, gdzie prowadzi Centrum Leczenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych. Jest Rektorem Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowu i profesorem uczelni. Do 01.2021r. był profesorem akademickim w Wyższej Szkole Gospodarki. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem otyłości, zaburzeń metabolicznych, chorób wątroby, w szczególnośći NAFLD i marskości wątroby. Prowadzi badania naukowe związane z otyłością, zaburzeniami metabolicznymi i chorobami wątroby oraz ich związku z ryzykiem sercowo-naczyniowym.

Tagi

Podobne materiały