Gastrologia

Opis

Maślan sodu – nie tylko jelita. Konkretne informacje dotyczące maślanu sodu, jego roli w organizmie i sposobach na jego pozyskiwanie.

 • Powstawanie maślanu sodu w organizmie – czym jest i skąd się bierze?
 • Rola maślanu sodu – teoria potwierdzona badaniami.
 • Maślan sodu to nie tylko gastroenterologia. Zastosowanie m.in. w kardiologii i diabetologii.
 • Jak działa maślan w zaburzeniach czynnościowych jelit?
 • Wskazania do zastosowania maślanu sodu.
 • Pocovidowe zaburzenia czynnościowe – nowa pandemia!
 • Maślan – dawkozależna suplementacja.

Ocena materiału

Oceń materiał
0.0
/
5.0

Autorzy

 • dr n. med. Anna Pietrzak
  Autor dr n. med. dr n. med. Anna Pietrzak

  Klinika Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej CMKP

  Studia ukończyła z wyróżnieniem w 2002 r. Od tego czasu związana z Kliniką Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii i z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Od 2018 r, po uzyskaniu tytułu dr n. med., adiunkt w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej CMKP. Klinicysta praktyk, z niemal dwudziestoletnim doświadczeniem, zajmujący się przede wszystkim chorobami dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

  Nauczyciel z powołania, wykładowca akademicki. Współtwórca programu specjalizacji w dziedzinie gastroenterologii. W latach 2001-2019 wygłosiła ponad 230 wykładów na konferencjach krajowych i zagranicznych. Główny organizator i współorganizator wielu konferencji gastroenterologicznych.

  Autorka lub współautorka wielu publikacji, głównie o charakterze dydaktycznym, w czasopismach krajowych i zagranicznych. Pierwszy autor polskich rekomendacji w zespole jelita drażliwego i w chorobie uchyłkowej. Recenzent czasopism polskich i zagranicznych.

  Promotor pionierskich rozwiązań w medycynie, jako jedna z pierwszych zaczęła zajmować się przeszczepianiem mikrobioty jelitowej w różnych schorzeniach. Bierze udział w międzynarodowym badaniu nad skutecznością miejscowego przeszczepiania komórek macierzystych w okołoodbytniczej postaci choroby Leśniowskiego-Crohna.

  Członek zarządu Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii

Tagi

Podobne materiały