Konferencja EPE'21

Opis

Cykl: EPE 2021

Leczenie centralnego bólu neuropatycznego – jaka jest aktualna wiedza na ten temat? Wykład neurolożki zawiera istotne informacje na ten temat, które pomagają w diagnostyce oraz leczeniu bólu neuropatycznego. Ważne wskazówki na temat farmakoterapii w tym zastosowania pregabaliny.

 • Jak SARS-CoV-2 atakuje układ nerwowy? Neurocowid.
 • Mechanizm udarów w przebiegu infekcji COVID-19.
 • COVID-19 a udar niedokrwienny. Udar u młodych osób.
 • Krwotoki śródmózgowe (ICH) w przebiegu COVID-19.
 • Zapalenie mózgu w przebiegu COVID-19.
 • Przyczyny centralnego bólu neuropatycznego.
 • Ból centralny po udarze. Rozpoznanie centralnego bólu neuropatycznego.
 • Leczenie bólu neuropatycznego – rekomendacje.
 • Gabapentynoidy. Pregabalina i jej skuteczność w bólu centralnym.

Ocena materiału

Oceń materiał
0.0
/
5.0

Autorzy

 • Magdalena Boczarska-Jedynak
  Autor dr n. med. Magdalena Boczarska-Jedynak

  Instytut Zdrowia w Oświęcimiu

  Specjalista neurolog, lekarz medycyny bólu, lekarz medycyny estetycznej, klinicysta, wykładowca akademicki. Przez wiele lat związana z Kliniką Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie prowadzi Instytut Zdrowia w Oświęcimiu, gdzie znajduje się Klinika Rehabilitacji, Terapii Cyfrowej i Wirtualnej VR. To pierwsza taka klinika w Polsce, która wykorzystuje metody wirtualnej rzeczywistości w rehabilitacji pacjentów z ch. Parkinsona i innymi schorzeniami neurologicznymi.

  Dr n.med. Magdalena Boczarska-Jedynak specjalizuje się w leczeniu choroby Parkinsona i innych schorzeń układu nerwowego z użyciem nowoczesnych metod neuromodulacyjnych. Prowadzi pacjentów po wszczepieniu stymulatorów mózgu (DBS), rdzenia kręgowego (SCS) i pomp baklofenowych.

  Szczególny obszar jej zainteresowań i działalności klinicznej stanowi terapia toksyną botulinową u chorych ze spastycznością, migreną przewlekłą i zespołami bólowymi. Jest wykładowcą i trenerem z zakresu leczenia toksyną botulinową przewlekłej migreny. Jest też Krajowym Mentorem międzynarodowego programu edukacyjnego Allergan Medical Institute, którego celem jest podnoszenie kwalifikacji lekarzy w tym zakresie.

  Dr n.med. Magdalena Boczarska-Jedynak jest współautorką licznych prac naukowych publikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych, rozdziałów książkowych oraz doniesień zjazdowych. Jest cenionym wykładowcą na konferencjach i warsztatach naukowo-szkoleniowych.
  Jest członkiem Zarządu Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych oraz Polskiego Towarzystwa Neuromodulacji, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Badania Bólu oraz International Neurotoxin Association.

Tagi

Inne części wykładu