Konferencja EPE'21

Opis

Cykl: EPE 2021

Kiedy psychiatra myśli o pregabalinie? Kiedy powinien zastosować ją lekarz POZ? Wykład psychiatry, w którym znajdują się wskazówki jak rozpoznać schorzenia takie jak depresja, lęki i inne i jaki mają związek z bólem. Wskazówki terapeutyczne.

 • Kim jest pregabalina?
 • W jakich wskazaniach stosować pregabalinę?
 • Kiedy stosować pregabalinę ze względów psychiatrycznych?
 • Rozpoznać lęk, depresję, zespół przewlekłego zmęczenia. Jak te choroby łączą się z bólem neuropatycznym.
 • Pregabalina z lekami przeciwdepresyjnymi.

Ocena materiału

Oceń materiał
0.0
/
5.0

Autorzy

 • Piotr Wierzbiński
  Autor dr n. med. Piotr Wierzbiński

  MEDSOLVER Sp. z o.o. Sp k.

  Dr n. med. Piotr Wierzbiński - urodził się 05.09.1978 roku we Włocławku, w 1997 roku ukończył Liceum Ziemi we Włocławku, w roku 2004 ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 2006 - 2014 asystent w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca Psychiatrii Klinicznej na Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 2015 roku prowadzi poradnię Medsolver w Łodzi. W 2013 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii, w 2011 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych za pracę pt."Ocena sylwetki psychologicznej i polimorfizm genu dla receptora endokannabinoidowego CNR1 u osób po próbach samobójczych".

  W 2015 roku ukończył Master Psychopharmacology Program w Neuroscience Educational Institute (NEI) w USA, którego przewodniczącym jest Prof. Stephen M Stahl.

  Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Międzynarodowego Towarzystwa Psychiatrii Sportowej. Rozwój naukowy kontynuuje uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych w Polsce i za granicą, gdzie wielokrotnie był aktywnym uczestnikiem i prelegentem. Jest autorem ponad 60 publikacji naukowych oraz licznych doniesień zjazdowych poświęconych farmakoterapii w psychiatrii, psychiatrii sportowej, samobójstwom oraz pograniczu medycyny somatycznej i psychiatrii. Współautor książki „Depresja 2016”. W ramach rozwoju naukowo - klinicznego trzykrotnie odbył wyjazdy szkoleniowe do Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu w Sienie, we Włoszech. Główny obszar zainteresowań zawodowych to: farmakoterapia chorób psychicznych, problem oporności na leczenie, interakcje leków i działania niepożądane podczas leczenia, pogranicze psychiatrii i medycyny somatycznej, psychiatria sportowa i problematyka samobójstw. W wolnych chwilach i nie tylko uprawia sport, pasjonat koszykówki, wielokrotny uczestnik i medalista Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych oraz Ogólnopolskich Igrzysk Lekarskich. Interesuje się filozofią, historią polityczną, wraz z rodziną lubi podróżować, szczególnie do Włoch.

Tagi

Inne części wykładu