Data publikacji 07.03.2024
Czas czytania ok. 2 min

Prezeska zarządu Naukowej Fundacji Polpharmy otrzymała nagrodę w kategorii „Promotor Wiedzy” przyznawaną w ramach plebiscytu Lista Stu, który od ponad 20 lat jest organizowany przez redakcję Pulsu Medycyny. Lista jest swoistym podsumowaniem rocznych dokonań najbardziej wpływowych osób oraz instytucji w świecie polskiej medycyny oraz ochrony zdrowia.

Tytuł „Promotora Wiedzy” to wielki zaszczyt i jestem bardzo wdzięczna za to wyróżnienie. Traktuję je jako docenienie wieloletniej pracy Naukowej Fundacji Polpharmy, której mam zaszczyt być prezeską. Fundacja już od 23 lat przede wszystkim finansuje projekty badawcze, realizowane przez polskich naukowców z dziedzin medycyny i farmacji. Nie tylko jednak pomagamy ludziom nauki, jak głosi dewiza Fundacji. Nasze działania mają służyć rozwojowi wiedzy, ale też budowaniu mostów pomiędzy społeczeństwem a nauką. To jest dla nas promocja wiedzy - jej transfer, przejście od odkryć i nowych rozwiązań do ich praktycznych zastosowań w codziennym świecie - powiedziała Agata Łapińska-Smolińska, prezeska Naukowej Fundacji Polpharmy.


Zarząd Fundacji - Agata Łapińska-Smolińska, Beata Kamosińska, Krzysztof Kurowski, Marcin Lewandowski i Daniela Piotrowska - dziękuje za wyróżnienie przyznane przez jury Listy Stu, jednego z najważniejszych oraz najbardziej prestiżowych rankingów dla całego środowiska medycznego oraz ekspertów związanych z ochroną zdrowia.

Na liście najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony>