Data publikacji 05.07.2024
Czas czytania ok. 1 min

Z dumą ogłaszamy, że Polpharma jest jednym z partnerów ogólnopolskiego Programu "Pierwszy Ratownik", zorganizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej (ZOSP RP). Program ten ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w Polsce poprzez budowę szerokiej sieci Pierwszych Ratowników, systemowe szkolenia oraz dostępność nowoczesnych systemów teleinformatycznych.

Podczas konferencji prasowej w Senacie podkreślono znaczenie programu dla bezpieczeństwa publicznego. Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz wyraził silne poparcie dla inicjatywy, mówiąc: “Nie ma bezpiecznej Polski bez świadomości społecznej i przygotowania społeczeństwa.”

Zobowiązujemy się do dalszego wspierania inicjatyw mających na celu poprawę bezpieczeństwa i zdrowia publicznego w Polsce. Polpharma, jako największa firma farmaceutyczna w Polsce, produkująca kluczowe leki ratujące życie i stosowane w leczeniu szpitalnym, jest ważnym ogniwem w łańcuchu ratowania życia. Stąd nasza naturalna decyzja o przystąpieniu do tego projektu.

W ramach współpracy, m.in. udostępniliśmy Związkowi aplikację „Reanimator”, która wspiera, krok po kroku, w udzielaniu pierwszej pomocy. Zachęcamy do ściągnięcia i wypróbowania z bliskimi, z dziećmi:
https://lnkd.in/ddmYmRSp
https://lnkd.in/dd6BMBj8

1720016202660.jpg