Data publikacji 21.02.2024
Czas czytania ok. 1 min

Zapraszamy do obejrzenia ciekawej rozmowy z Sebastianem Szymankiem – prezesem Zarządu ZF Polpharma, która odbyła się w ramach programu „Miodowa15” realizowanego przez RynekZdrowia.pl.

W obliczu szybkich zmian w przemyśle farmaceutycznym, regulacji prawnych, nowych wyzwań związanych z badaniami, czy zmieniającymi się potrzebami pacjentów, to właśnie zagadnienie budowania bezpieczeństwa lekowego państwa skupia największą uwagę krajowego producenta leków.

„To, co nam jest potrzebne w praktyce to bezpieczeństwo lekowe. 90% substancji i leków, które konsumujemy jako pacjenci, to są leki generyczne i skierowanie tutaj pieniędzy buduje zarówno bezpieczeństwo lekowe, jak i innowacyjność” - podkreślił Sebastian Szymanek.

Z wywiadu dowiesz się, jakie są główne wyzwania związane z bezpieczeństwem lekowym w Polsce, jakie środki podejmuje firma farmaceutyczna, aby zapewnić najwyższą jakość i bezpieczeństwo swoich produktów oraz jakie innowacje i trendy mogą kształtować przyszłość przemysłu farmaceutycznego w naszym kraju.

Cała rozmowa dostępna jest tutaj: https://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Miodowa-15-Sebastian-Szymanek-odpowiada-wiceministrowi-zdrowia-Leki-nie-sa-jak-banany,254257,14.html

1708346560966.jpg