Data publikacji 12.06.2024
Czas czytania ok. 2 min

W czerwcu rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych badań Strefa na Zdrowie Polpharmy zainicjowana przez firmę Polpharma. W 6 miastach w Polsce tj. Nowej Dębie, Starogardzie Gdańskim, Janowie Podlaskim, Oświęcimiu, Olsztynie oraz Sieradzu mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań. Inicjatywa ta ma na celu zapewnienie dostępu do podstawowych badań medycznych i promocję profilaktyki zdrowotnej wśród lokalnej społeczności.

Organizowany co roku cykl bezpłatnych konsultacji zdrowotnych umożliwia polskim pacjentom skorzystanie z porad lekarskich i badań, do których dostęp na co dzień jest utrudniony lub czas oczekiwania w kolejce na wizytę jest wydłużony. Akcja ta ma również na celu wykrycie ewentualnych schorzeń we wczesnym stadium, co umożliwia wczesną interwencję i skierowanie pacjentów na odpowiednie leczenie.

W tym roku pacjenci będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań o profilu kardiologicznym, pulmonologicznym, okulistycznym, dermatologicznym oraz badania USG.
Konsultacje kardiologiczno-internistyczne (badanie cholesterolu (HDL i LDL), trójglicerydów, ciśnienia tętniczego, badanie poziomu glukozy
i hemoglobiny glikowanej)
Konsultacje pulmonologiczne (badanie spirometryczne)
Konsultacje okulistyczne (badanie przesiewowe w kierunku jaskry)
Badanie dermatologiczne (badanie znamion dermatoskopem)
Badanie USG (piersi/jąder/tarczycy)

Strefy we wszystkich lokalizacjach będą otwarte w godzinach 10:00-18:00 (w Starogardzie Gdańskim 9:00-16:00).

SNZ mapka 2024.jpg

Zrzut ekranu 2024-06-12 093733.png