Data publikacji 01.07.2024
Czas czytania ok. 1 min

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że we wtorek 25 czerwca odbyła się finałowa gala XI edycji konkursu Eureka! DGP organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna. Polpharma jako MECENAS POLSKIEJ NAUKI jest dumnym partnerem tego konkursu już od pierwszej edycji.

Ideą tego przedsięwzięcia jest promocja nauki i wynalazków zgłoszonych do Urzędu Patentowego RP w latach 2021 oraz 2022 przez wszystkie polskie uczelnie publiczne i niepubliczne, instytuty badawcze, jednostki naukowe PAN oraz sieci badawcze funkcjonujące na podstawie ustawy z dnia 21 lutego 2019 r. o Sieci Badawczej Łukasiewicz z wynalazkami, które mają zastosowanie w praktyce, mogą być wykorzystane w gospodarce i w produkcji.

Pierwszą nagrodę w tegorocznej edycji konkursu otrzymał zespół Instytutu Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk za przedsięwzięcie „Dwukierunkowa dioda elektroluminescencyjna i sposób wytwarzania takiej diody”. Główna nagroda dla zwycięskiego zespołu ufundowana przez firmę Polpharma to 30 tyś. zł, a także kampania reklamowa w mediach INFOR PL o wartości 50 tyś. zł.

Z ogromnym entuzjazmem i szacunkiem gratulujemy wszystkim laureatom konkursu Eureka! DGP.

Więcej informacji pod linkiem: https://lnkd.in/dF9jeARF

1719577310153.jpg