Data publikacji 02.11.2022
Aktualizacja 01.01.2023

W ostatnią niedzielę września akcja w Nowej Dębie zakończyła tegoroczny cykl badań w ramach Strefy na Zdrowie Polpharmy. Wcześniej w ramach programu przeprowadziliśmy konsultacje w Starogardzie Gdańskim, Rybniku, Kobyłce, Sieradzu oraz Przemyślu.

W każdym z sześciu miast w Polsce, które w tym roku odwiedziliśmy spotkaliśmy się z olbrzymim zainteresowaniem chętnych pacjentów. Dzięki akcji Polpharmy otrzymali oni nie tylko fachowy pakiet badań medycznych wraz z konsultacjami, ale poczuli się zaopiekowani i otrzymali materiały edukacyjne, które pomogą im w dalszej profilaktyce zdrowotnej.

Wszyscy pacjenci mogli skorzystać z badań, do których dostęp na co dzień jest utrudniony lub na wizytę czeka się bardzo długo.

W ramach programu przeprowadzaliśmy badania z zakresu: kardiologii (profil lipidowy, D-dimery, EKG i ciśnienie tętnicze), diabetologii (poziom glukozy we krwi, hemoglobina glikowana), pulmonologii (badanie spirometryczne) oraz okulistyki (badania przesiewowe w kierunku jaskry -pomiar ciśnienia w gałce ocznej i badanie lampą szczelinową).

Każdy pacjent oprócz badania otrzymał także fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia.

Tegoroczna akcja skierowana była zarówno do polskich, jak i ukraińskich pacjentów.

Specjalnie dla nich zaprojektowaliśmy namiot oraz materiały edukacyjne, które zawierały informacje w języku ukraińskim.

Akcja była również wyjątkowa ze względu na obecność Polskiej Misji Medycznej, która pomogła w doborze części lokalizacji oraz zapewniła personel wpierający pracę lekarzy obsługujących Strefy.

Łącznie wykonaliśmy ponad 2000 konsultacji połączonych z diagnostyką! Tylko w trakcie sześciu akcji nasi specjaliści zdiagnozowali kilkadziesiąt podejrzeń jaskry, wiele przypadków nieleczonego nadciśnienia tętniczego, stanu przedcukrzycowego oraz źle kontrolowanej cukrzycy, a także jeden zawał.

Strefa na Zdrowie to odpowiedź Polpharmy na potrzebę popularyzacji badań profilaktycznych. Od 2012 r. realizujemy program, którego celem jest ułatwienie dostępu do takich badań osobom powyżej 40. roku życia. W tym roku Strefa obchodzi swój 10. jubileusz. Do tej pory przebadanych zostało ponad 22 tysiące pacjentów podczas 111 akcji bezpłatnych badań na terenie całej Polski.