Data publikacji 26.10.2023
Czas czytania ok. 1 min

Już po raz 15. „Puls Medycyny” wyróżnił innowatorów, którzy zmieniają oblicze medycyny. Naukowa Fundacja Polpharmy jest partnerem tego prestiżowego konkursu, który na stałe wpisał się w mapę wyjątkowych nagród przyznawanych za osiągnięcia w medycynie.

W czasie wczorajszej gali, Daniela Piotrowska, dyrektorka Naukowej Fundacji Polpharmy wręczyła laureatom nagrody.
Po Złoty Skalpel sięgnął dr hab. n. med. Mirosław Ząbek, prof. CMKP. Zgłoszony do konkursu projekt pt. „Innowacyjne leczenie choroby Parkinsona, drżenia samoistnego, choroby Huntingtona i demencji” obejmował aż trzy wykonywane przez profesora innowacyjne procedury zabiegowe.

Drugie miejsce zajął projekt: „Wdrożenie multidyscyplinarnego Zespołu Szybkiego Reagowania CELZAT w celu poprawy jakości diagnostyki i wyników leczenia ostrej zatorowości płucnej”. Projekt zrealizowany został przez zespoły Kliniki Krążenia Płucnego, Chorób Zakrzepowo-Zatorowych CMKP w ECZ Otwock, I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Kliniki Kardiochirurgii Szpitala Medicover. Koordynatorem projektu jest prof. dr hab. med. Marcin Kurzyna.

Miejsce trzecie jury przyznało zespołowi z Bydgoszczy z Liderem, prof. dr hab. n. med. Jan Styczyńskim, na czele. Projekt dotyczył: „Rozwoju terapii komórkowych w onkologii dziecięcej” i wkładu zespołu w rozwój terapii komórkowych w onkologii dziecięcej.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatkom i laureatom Konkursu Złotego Skalpela.

1.jpg