Wolontariusze Polpharmy pomagają dosłownie wszędzie. Całkiem niedawno w miejscowości Borusowa koło Tarnowa wybudowali nowe, ciepłe i wygodne domy dla kilkunastu czworonogów, którymi opiekuje pani Maria – starsza i samotna kobieta.

W jej gospodarstwie mieszka 7 psów i kilkanaście kotów, które zostały przez nią uratowane i przygarnięte. W opiece nad nimi pomaga Tarnowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Niestety jak to często w takich sytuacjach bywa, zabrakło wystarczających środków na zapewnienie zwierzętom odpowiednich bud oraz wystarczającej ilości karmy.

W ramach wolontariatu zbudowane zostały 3 duże budy, a w każdej z nich zamieszkały dwa psy lub kilka kotów. Budy stanęły na specjalnych podestach, aby nie przylegały bezpośrednio do ziemi, dzięki czemu będzie w nich cieplej. Każdą budę wyposażono w koce, na zewnątrz zostały umieszczone nowe miski dla zwierząt. Wolontariusze uporządkowali także teren wokół domu. Dodatkowo pupile otrzymały ponad 50 kg suchej karmy dla psów, 30 kg suchej karmy oraz kilkanaście puszek mokrej karmy dla kotów.

Obejrzyj wideo z akcji: