Data publikacji 03.10.2023
Czas czytania ok. 1 min

Światowy Dzień Serca to coroczne wydarzenie, którego celem jest szerzenie podstawowej wiedzy na temat profilaktyki, schorzeń serca i naczyń oraz promocja zdrowego stylu życia.Tradycyjnie obchody tego wydarzenia zainicjowanego przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne wsparła Polpharma jako partner strategiczny.

W niedzielę, 1 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zagościliśmy z naszą strefą edukacyjno-warsztatową podczas Światowego Dnia Serca.

Na stoisku Polpharmy uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w bezpłatnym kursie pierwszej pomocy. Podczas szkolenia zdobyli cenne informacje dotyczące pierwszej pomocy w przypadku nagłych zdarzeń sercowo-naczyniowych, takich jak zawał serca, czy udar mózgu.Dowiedzieli się również, jak reagować w sytuacjach awaryjnych i jak udzielać pomocy osobie potrzebującej. Każdy zainteresowany miał również możliwość zajrzenia do wnętrza karetki i zapoznania się z dostępnymi narzędziami i sprzętem medycznym.

Choroby serca i naczyń są najczęstszą przyczyną zgonów na całym świecie, dlatego równie ważna co profilaktyka jest umiejętność udzielenia pomocy osobie z zawałem.

20231001_165057.jpg