Konferencja EPE'21

Opis

Cykl: EPE 2021

Dlaczego i kiedy warto zastosować kwas acetylosalicylowy w leczeniu chorych na COVID-19? Jakie argumenty za tym przemawiają? Wykład eksperta z istotnymi wskazówkami dla lekarzy POZ.

 • Jak leczyć pacjentów z COVID-19 w zależności od stadia choroby i jej objawów.
 • Rekomendacje: witamina D3 i budezonid wziewny.
 • Nawodnienie pacjentów – bardzo ważne w leczeniu pacjentów z COVID-19.
 • Kiedy leki przeciwkaszlowe? Co z antybiotykami? Dla kogo i kiedy heparyna drobnocząsteczkowa?
 • Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 może aktywować układ krzepnięcia i tworzenie się mikrozakrzepów w naczyniach. Kiedy warto włączyć ASA?
 • COVID-19 i powikłania.
 • Sygnały alarmowe – kiedy przebieg COVID-19 przybiera groźny obrót?

Ocena materiału

Oceń materiał
0.0
/
5.0

Autorzy

 • Paweł Rajewski
  Autor dr n. med. Paweł Rajewski

  Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. T. Browicza w Bydgoszczy

  Dr med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ. Jest specjalistą chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych, hepatologiem; ukończył szkolenie specjalizacyjne z transplantologii klinicznej. Jest konsultantem wojewódzkim dla województwa kujawsko-pomorskiego w dziedzinie chorób zakaźnych, certyfikowanym lipidologiem Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego i obesitologiem Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Pracuje jako ordynator w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, a także pracuje w Centrum Medycznym "Gizińscy", gdzie prowadzi Poradnię Chorób Wątroby, Infekcyjnych, Wewnętrznych i Zaburzeń Metabolicznych oraz w Centrum medycznym AthleticoMed, gdzie prowadzi Centrum Leczenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych. Jest Rektorem Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowu i profesorem uczelni. Do 01.2021r. był profesorem akademickim w Wyższej Szkole Gospodarki. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem otyłości, zaburzeń metabolicznych, chorób wątroby, w szczególnośći NAFLD i marskości wątroby. Prowadzi badania naukowe związane z otyłością, zaburzeniami metabolicznymi i chorobami wątroby oraz ich związku z ryzykiem sercowo-naczyniowym.

Tagi