Opis
Praktyczny wykład w oparciu o najnowsze rekomendacje i wytyczne leczenia gorączki u dzieci.
- Prawidłowa temperatura ciała – czym jest?
- Prawidłowa temperatura w zależności od miejsca pomiaru.
- Prawidłowy pomiar temperatury według zaleceń.
- Dobowe wahania temperatury.
- Kiedy leczymy gorączkę u dzieci? Kiedy nie leczymy?
- Kogo należy leczyć?
- Kiedy konieczna jest hospitalizacja dziecka?
- Jak leczy się gorączkę u dzieci? Przegląd rekomendacji.
- Paracetamol, ibuprofen, metamizol – kiedy zastosować każdy z tych leków.
- Sposób podania leku.
Prowadzący
-
Adam Sybilski
Oddział Chorób Dziecięcych i Noworodkowych, Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie
Rozwiń
Od 1993 pracuje w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie na Oddziale Chorób Dziecięcych i Noworodkowych. Przeszedłem wszystkie szczeble kariery lekarza od młodszego asystenta do funkcji Kierownika Kliniki Pediatrii CSK MSWiA, którą pełnię od 2008 roku. Dodatkowo od 2010 jestem Lekarzem Naczelnym CSK MSWiA. Od 2004 do 2019 roku pracowałem w Zakładzie Alergologii i Immunologii Klinicznej SP CSK WUM w Warszawie, obecnie na stanowisku starszego asystenta. Od 2004 do 2019 roku pracowałem w Zakładzie Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM w Warszawie, obecnie na stanowisku adiunkta. Od sierpnia 2019 jestem Kierownikiem II Kliniki Pediatrii CMKP, na stanowisku profesora. Brałem aktywny udział w ok. 50 szkoleniach i kursach z zakresu: pediatrii, alergologii, immunologii, dermatologii, żywienia. Aktywnie uczestniczyłem w ok. 20 projektach badawczych (w tym 15 jako główny badacz) realizowanych przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Polską Akademię Nauk. W dorobku naukowym mam opublikowanych ponad 180 prac naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych, w tym 78 jako pierwszy autor. Mam 69 streszczeń badań naukowych zamieszczonych w międzynarodowych publikacjach medycznych (w tym 51 jako pierwszy autor). Jestem autorem lub współautorem 11 rozdziałów w książkach specjalistycznych
Zobacz wszystkie materiały (7)
-
Jarosław Woroń
Zakład Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Collegium Medicum UJ, Klinika Leczenia Bólu i Opieki Paliatywnej
Rozwiń
Specjalista farmakologii klinicznej. Od 1999 roku zajmuje się problemami bezpieczeństwa farmakoterapii, interakcjami leków w praktyce klinicznej, monitorowaniem niepożądanych działań leków oraz problemami związanymi z farmakoterapią bólu.
W Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia zajmuje się problemem bezpieczeństwa pacjenta podczas stosowania leczenia farmakologicznego, jest wizytatorem szpitali i oddziałów szpitalnych starających się o akredytację.
Autor i współautor ponad 500 prac i doniesień zjazdowych, współautorem 17 książek oraz 3 podręczników akademickich. Mieszka w Zakopanem. Członek Zarząd Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.
Zobacz wszystkie materiały (21)