Opis
Antybiotykoterapia na OIT z uwzględnieniem pacjenta z Covid-19:
- najczęściej używane terapie antybiotykowe stosowane na OIT, porównał ich skuteczność w stosunku do zagrożeń wynikających z zachorowań na COVID-19.
Znieczulenie pacjenta w dobie pandemii:
- organizacja i praca na OIT w praktyce lekarza w Polsce, a także jakie są zalecenia ESRA.
Prowadzący
-
Jarosław Woroń
Zakład Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Collegium Medicum UJ, Klinika Leczenia Bólu i Opieki Paliatywnej
Rozwiń
Specjalista farmakologii klinicznej. Od 1999 roku zajmuje się problemami bezpieczeństwa farmakoterapii, interakcjami leków w praktyce klinicznej, monitorowaniem niepożądanych działań leków oraz problemami związanymi z farmakoterapią bólu.
W Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia zajmuje się problemem bezpieczeństwa pacjenta podczas stosowania leczenia farmakologicznego, jest wizytatorem szpitali i oddziałów szpitalnych starających się o akredytację.
Autor i współautor ponad 500 prac i doniesień zjazdowych, współautorem 17 książek oraz 3 podręczników akademickich. Mieszka w Zakopanem. Członek Zarząd Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.
Zobacz wszystkie materiały (21)
-
Andrzej Daszkiewicz
Zakład Badania i Leczenia Bólu, Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Rozwiń
Członek Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, Europejskiego Towarzystwa Anestezjologicznego (ESA), Europejskiego Towarzystwa Znieczulenia Regionalnego i Leczenia Bólu (ESRA). (The European Society of Regional Anesteshesia & Pain Therapy).
Zobacz wszystkie materiały (1)