Opis
NLPZ i gastroprotekcja – kluczowe zagadnienia:
- Czynniki ryzyka powikłań gastrologicznych przy stosowaniu NLPZ
- Wpływ infekcji H.pylori u osób stosujących NLPZ
- Leki zwiększające ryzyko powikłań
- NLPZ a ryzyko kardiologiczne
- Pacjenci z dużym ryzykiem gastrologicznym i kardiologicznym – schemat postępowania
- Jaka gastroprotekcja u pacjentów stosujących NLPZ
Prowadzący
-
Jarosław Reguła
Klinika Gastroenterologii Onkologicznej Narodowego Instytut Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie
Rozwiń
Ukończył studia na I Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie w roku 1981. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w Klinice Gastroenterologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, a także w Klinice Gastroenterologii Onkologicznej Narodowego Instytut Onkologii – Państwowego Instytutu Badawczego, gdzie pracuje do dzisiaj pełniąc funkcję kierownika Kliniki. Jest specjalistą chorób wewnętrznych i gastroenterologii.
Od 2014 roku pełni funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie gastroenterologii. Jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, członkiem European Society of Gastrointestinal Endoscopy oraz European Board of Gastroenterology and Hepatology.
Jest wieloletnim wykładowcą i kierownikiem kursów dydaktycznych, specjalizacyjnych, współorganizatorem konferencji Warszawskich Spotkań Gastroenterologicznych, Warsaw Live Endoscopy, Andrzejek Gastroenterologicznych.
Specjalizuje się w leczeniu nowotworów przewodu pokarmowego, przełyku Barretta, choroby refluksowej i wrzodowej oraz w endoskopii diagnostycznej i zabiegowej.
Koordynator programu Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego.
Zobacz wszystkie materiały (2)