Opis
Zmiany w przydatkach i ich różnicowanie - omówienie na podstawie licznych przykładów. Wystąpienie współtwórczyni modelu IOTA oraz ekspertki stosowania tej metody, które szczegółowo omawiają praktyczne stosowanie modelu. Dzięki wykładowi zyskasz praktyczną wiedzę na temat różnicowania zmian w przydatkach.
- Przykłady zmian i ich omówienie.
- Na co zwrócić uwagę podczas badania?
- Nietypowe i trudne przypadki – omówienie.
- Model ADNEX – zastosowanie.
- Jak różnicować zmiany w przydatkach – wskazówki.
Prowadzący
-
prof. Lil Valentin
RCOG, Lund University
Rozwiń
Profesor Położnictwa i Ginekologii na Uniwersytecie w Lund w Szwecji. Członek Królewskiego Towarzystwa Położników i Ginekologów. Były redaktor naczelny Ultrasound in Obstetrics and Gynecology. Były przewodniczący i sekretarz szwedzkiego towarzystwa ultrasonografii medycznej. Członek European Committee for Medical Ultrasound Safety, członek Komitetu Standardów Klinicznych Międzynarodowego Towarzystwa Ultradźwięków w Położnictwie i Ginekologii.
Obszarem badań Prof. Valentin jest ultrasonografia ginekologiczna. W 1997 wraz z prof. Dirkiem Timmermanem i prof. Tomem Bourne założyła grupę International Ovarian Tumor Analysis (IOTA). Obecnie IOTA zrzesza współpracowników w ponad 40 ośrodkach na całym świecie. Celem działalności grupy jest opracowanie metod nieinwazyjnego i prawidłowego rozróżniania łagodnych i złośliwych guzów przydatków (www.iotagroup.org).
Prof. Valentin bada również historię zmian w jajnikach/przydatkach o łagodnej morfologii ultrasonograficznej (finansowane przez Szwedzką Radę ds. Badań).
Jest również członkiem International Endometrial Tumor Analysis (IETA). Jej celem jest opracowanie metod wiarygodnej diagnostyki ultrasonograficznej patologii endometrium, przewidywania przerzutów do węzłów chłonnych u pacjentów z rakiem endometrium oraz określania rozległości raka endometrium przedoperacyjnie (ocena ultrasonograficzna).
Prof. Lil Valentine to autorka i współautorka wielu publikacji dotyczących guzów jajników, które ukazały się w renomowanych czasopismach naukowych.
Zobacz wszystkie materiały (2)
-
dr. n. med. Julia Bijok
Klinika Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie
Rozwiń
Specjalistka Położnictwa i Ginekologii. Doktor nauk medycznych. Adiunkt w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. Wykładowca akademicki.
Asystentka w Oddziale Klinicznym Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa w SPSK im. Prof. Orłowskiego w Warszawie.
Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach zagranicznych o wysokim współczynniku cytowań (m.in. Ultrasound in Obstetrics and Gynecology, Clinical Genetics, Prenatal Diagnosis, Journal of Assisted Reproduction and Genetics, Journal of Obstetrics and Gynecology Research).
Odbyła staże zagraniczne w wiodących ośrodkach europejskich (m.in. w Klinice Ginekologii Onkologicznej Charles University w Pradze pod kierownictwem prof. D. Fisherovej i prof. D. Cibuli oraz w Hospital Clinic w Barcelonie pod kierownictwem prof. E. Gratacosa).
Członkini międzynarodowych towarzystw naukowych (ISUOG; ESGO; PTGiP).
Certyfikowana członkini International Ovarian Tumor Analysis (IOTA)
Zobacz wszystkie materiały (1)