Opis
Cykl: Debaty Naukowej Fundacji Polpharmy, 2022
Zmienia się rola farmaceutów, pojawiają się nowe zadania, które oni realizują. W jaki sposób farmaceuta, a zwłaszcza opieka farmaceutyczna mogą wpływać na compliance? Co o opiece farmaceutycznej powinien wiedzieć lekarz? Jak współpracować z korzyścią dla pacjenta?
W debacie m. in.:
- Lekarz i farmaceuta – ile jest mitów, ile prawdy we wzajemnych relacjach?
- Opieka farmaceutyczna – jak robią to poza Polską? Co z tych doświadczeń warto przeszczepić na krajowy grunt?
- Pilotaż przeglądu lekowego w Polsce – jak przebiega?
- Edukacja lekarzy i farmaceutów – jak uczyć współpracy? Wypracowanie standardów.
- Działania niepożądane i interakcje między lekami.
- Komunikacja farmaceuta – lekarz: wspólny cel.
W debacie wzięli udział: dr n. farm. Magdalena Stolarczyk, prof. dr hab. n. med. Grzegorz Opolski, mgr farm. Marek Tomków, mgr farm. Jacek Piasta, dr n. farm. Piotr Merks.
Patroni Medialni: Medonet.pl, Puls Medycyny, Wyborcza.pl
Prowadzący
-
dr n. farm. Magdalena Stolarczyk
www.farmaceuta-radzi.pl
Rozwiń
Mama 3 dzieci, z wykształcenia farmaceutka – doktor nauk farmaceutycznych, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, blogerka (www.farmaceuta-radzi.pl), autorka artykułów w czasopismach polskich i zagranicznych, autorka szkoleń i wykładów dla farmaceutów, autorka warsztatów dla rodziców, dyplomowana Promotorka Karmienia Piersią. Ponadto ekspert merytoryczny Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz inicjatorka i autorka kampanii edukacyjnej „Leki to nie cukierki” i współautorka kampanii edukacyjnej „Lek bezpieczny oczami dziecka”.
Zobacz wszystkie materiały (1)
-
Grzegorz Opolski
I Katedra i Klinika Kardiologii I Wydziału Lekarskiego
Rozwiń
Specjalista z dziedziny kardiologii i chorób wewnętrznych. Tytuł profesora uzyskał w 1994 roku. Odbył staże naukowo-szkoleniowe w ośrodkach kardiologicznych w Holandii i Niemczech. Od 1998 roku pełni funkcję kierownika I Katedry i Kliniki Kardiologii I Wydziału Lekarskiego, którą prowadzi do chwili obecnej. Prof. Opolski był wieloletnim Krajowym Konsultantem z dziedziny Kardiologii. Jest autorem około 450 artykułów naukowych, w tym ponad 70 w czasopismach międzynarodowych o wysokim IF. Przewodniczący Rady Programowej Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego - POLKARD w latach 2003-2008. Redaktor naczelny czasopisma „Kardiologia po Dyplomie”. Współredaktor takich książek, jak: „Ostre zespoły wieńcowe”, „Leki hamujące układ renina-angiotensyna-aldosteron”, „Migotanie przedsionków”, „Choroby serca i naczyń - poradnik lekarza rodzinnego”. Zainteresowania naukowe obejmują stabilną chorobę wieńcową i ostre zespoły wieńcowe, niewydolność serca, zaburzenia rytmu, a zwłaszcza migotanie przedsionków i elektroterapię.
Zobacz wszystkie materiały (1)
-
Marek Tomków
Naczelna Rada Aptekarska
Rozwiń
Farmaceuta, przedsiębiorca, Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej
Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze farmaceutycznym.
Obecnie jest wiceprezesem Naczelnej Rady Aptekarskiej oraz prezesem Okręgowej Rady Aptekarskiej w Opolu.
Z kolei w latach 2002-2007 pełnił funkcję Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu. Ekspert i wykładowca w dziedzinie prawa farmaceutycznego.
Reprezentuje Naczelną Radę Aptekarską na posiedzeniach komisji sejmowych i zespołów parlamentarnych oraz spotkaniach z decydentami administracji rządowej. Uczestnik wielu kluczowych debat i wydarzeń specjalnych związanych z sektorem aptecznym. Kilkukrotnie występował min. na Forum Ekonomicznym w Krynicy.
Członek Loży Ekspertów Polityki Zdrowotnej. W 2016, 2017 i 2018 r. znalazł się w zestawieniu 100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia.
Od kilku lat współpracuje z Aptekarską Szkołą Zarządzania, prowadząc wykłady dla farmaceutów, głównie z zakresu prawa farmaceutycznego. Prowadzi szkolenia dla izb aptekarskich, izby pielęgniarskiej, lekarskiej, szpitali, firm farmaceutycznych itp. Łącznie kilkadziesiąt szkoleń rocznie, dla kilku tysięcy farmaceutów.
Pisze artykuły i felietony dla czasopism branżowych, min. Magazynu Aptekarskiego. Wśród portali farmaceutycznych to szereg artykułów na Rynekaptek.pl czy MGR.FARM , Polityka zdrowotna i wiele innych. Do tego stałe komentarze eksperckie dla Dziennik Gazeta Prawna i Rzeczpospolita. Rocznie kilkaset wystąpień medialnych (w tym cytowania). Od wielu lat pracuje w aptece jako kierownik.
Zobacz wszystkie materiały (4)
-
dr n. farm. Piotr Merks
„Farmakoekonomika Szpitalna”; Piktorex sp. z o.o.
Rozwiń
Farmaceuta, Redaktor Naczelny „Farmakoekonomika Szpitalna”, Funder / CEO Piktorex sp. z o.o., firmy sfinansowanej przez Narodowe Centrum Rozwoju Badań (NCBR) i Black Pearls VC od 2018 CEO Konsorcjum Naukowego Piktorex – InnoTech – UKSW sp. z .o o. , Sekretarz Generalny, Employed Pharmacist Europe (EPhEU), Delegat Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie, wykładowca na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Polsce. W ramach konsorcjum naukowego wspólnie z UKSW realizuje projekty badawcze dla sektora ochrony zdrowia i farmacji.
Zakres i jakość usług farmaceutycznych w opinii pacjentów w Polsce i Wielkiej Brytanii (I miejsce w konkursie Lider Nauk Farmaceutycznych i Tytuł Lidera Nauk Farmaceutycznych) uzyskała wiele wyróżnień, Królewskiego Towarzystwa Farmaceutycznego oraz Złoty Grant Międzynarodowej Federacji Farmaceutycznej (FIP).
Zobacz wszystkie materiały (1)