Opis
Cykl: Debaty Naukowej Fundacji Polpharmy, 2022
Zobacz debatę ekspertów zaproszonych przez Naukową Fundację Polpharmy i posłuchaj dyskusji, która pomoże zrozumieć pacjenta i znaleźć sposób dotarcia do niego. Poznaj nie tylko aktualne dane, ale i perspektywę pacjentki i opiekunki pacjentki.
W debacie m.in.:
- Czy medycyna zastąpi styl życia?
- Czy pacjenci słuchają zaleceń?
- 6 minut na wizytę – realny problem polskiej służby zdrowia.
- Kiedy pacjenci rezygnują z terapii i dlaczego? Jak można temu przeciwdziałać?
- Czy pacjenci ufają lekarzom? Czy ufają systemowi ochrony zdrowia?
- Czego pacjenci oczekują od lekarzy?
- Niezwykle ważna rola opiekuna pacjenta.
Patroni Medialni: Medonet.pl, Puls Medycyny, Wyborcza.pl
W debacie wzięli udział: Agata Łapińska-Kołodzińska, prof. dr hab. n. med. Piotr Kuna, dr n. med. Piotr Wierzbiński, prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong
Prowadzący
-
Agata Łapińska-Kołodzińska
Naukowa Fundacja Polpharmy
Rozwiń
Prezeska Naukowej Fundacji Polpharmy. Dyrektorka Marketingu HCP w Polpharmie - największej polskiej firmie farmaceutycznej, z którą związana jest od ponad 20 lat.
Od 2008 roku piastuje funkcję dyrektorki marketingu Rx/HCP, tworząc strategie marketingowe dla ponad osiemdziesięciu marek. Współtwórczyni Kodeksu Farmaceutycznej Etyki Marketingowej, inicjatorka kampanii marketingowych i społecznych nagradzanych krajowymi oraz międzynarodowymi wyróżnieniami. Brała udział w projekcie prywatyzacji Polfy Warszawa, w której zarządzie zasiadała w latach 2011-2013, odpowiadając za obszar komercyjny.
Z wykształcenia magister farmacji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, absolwentka podyplomowych studiów na Akademii Ekonomicznej na kierunku Zarządzanie i Marketing oraz studiów doktoranckich na Politechnice Wrocławskiej na wydziale zarządzania i informatyki.
Zobacz wszystkie materiały (1)
-
Piotr Kuna
Klinika Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii i II Katedra Chorób Wewnętrznych Wydziału Lekarskiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Rozwiń
Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii i II Katedry Chorób Wewnętrznych Wydziału Lekarskiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Lekarz, nauczyciel akademicki, naukowiec i menadżer zdrowia. Studiował na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Prof. Kuna jest członkiem wielu międzynarodowych towarzystw naukowych i lekarskich, współpracownikiem redakcji medycznych i redaktorem czasopism naukowych (opublikował ponad 700 doniesień i prac naukowych).
Prace naukowe w zakresie alergologii, pulmonologii, chorób wewnętrznych i immunologii klinicznej. Należy do ekskluzywnego grona 100 najczęściej cytowanych na świecie polskich naukowców. Poza uczelnią zajmował stanowiska konsultanta wojewódzkiego w zakresie alergologii, chorób wewnętrznych, Wiceprezydenta Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Sekretarza i Prezydenta Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Naukowej Naukowej Fundacji Polpharmy. Za osiągnięcia w dziedzinie zarządzania w ochronie zdrowia otrzymał wiele wyróżnień w tym tytuł menadżera roku. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. N. Barlickiego, którym kieruje od wielu lat uznawany jest w ogólnopolskich rankingach za najlepszy szpital kliniczny w Polsce.
Zobacz wszystkie materiały (18)
-
Piotr Wierzbiński
Rozwiń
Dr n. med. Piotr Wierzbiński - w roku 2004 ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 2006 - 2014 asystent w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca Psychiatrii Klinicznej na Akademii Muzycznej w Łodzi. W 2013 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii, w 2011 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych za pracę pt."Ocena sylwetki psychologicznej i polimorfizm genu dla receptora endokannabinoidowego CNR1 u osób po próbach samobójczych".
W 2015 roku ukończył Master Psychopharmacology Program w Neuroscience Educational Institute (NEI) w USA, którego przewodniczącym jest Prof. Stephen M Stahl.
Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Międzynarodowego Towarzystwa Psychiatrii Sportowej. Rozwój naukowy kontynuuje uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych w Polsce i za granicą, gdzie wielokrotnie był aktywnym uczestnikiem i prelegentem. Jest autorem ponad 60 publikacji naukowych oraz licznych doniesień zjazdowych poświęconych farmakoterapii w psychiatrii, psychiatrii sportowej, samobójstwom oraz pograniczu medycyny somatycznej i psychiatrii. Współautor książki „Depresja 2016”. W ramach rozwoju naukowo - klinicznego trzykrotnie odbył wyjazdy szkoleniowe do Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu w Sienie, we Włoszech. Główny obszar zainteresowań zawodowych to: farmakoterapia chorób psychicznych, problem oporności na leczenie, interakcje leków i działania niepożądane podczas leczenia, pogranicze psychiatrii i medycyny somatycznej, psychiatria sportowa i problematyka samobójstw. W wolnych chwilach i nie tylko uprawia sport, pasjonat koszykówki, wielokrotny uczestnik i medalista Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych oraz Ogólnopolskich Igrzysk Lekarskich
Zobacz wszystkie materiały (22)
-
prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong
Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Rozwiń
Specjalista chorób wewnętrznych, hipertensjologii, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończył I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie, na którym uzyskał stopień doktora habilitowanego (1992 r.) oraz tytuł profesora RP (1996 r.). Był asystentem w Instytucie Transplantologii Akademii Medycznej w Warszawie, stypendystą American Heart Association w Klinice Nefrologii University of Southern California (Los Angeles). Od 1998 r. pracuje w Klinice Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii WUM, która pełni rolę ośrodka referencyjnego dla nadciśnienia tętniczego.
Prof. Gaciong wraz z zespołem jest autorem ponad 200 prac w prestiżowych pismach medycznych, w tym takich, jak “The New England Journal of Medicine”, “The Lancet”, “PNAS”, “Cancer Cell”, “PLOS Medicine”, “American Journal of Hypertension”, “Cardiovascular Research”. Jest także autorem lub redaktorem monografii i podręczników poświęconych chorobom naczyń i nadciśnieniu tętniczemu. Należy do licznych krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych (m.in. Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego – jako prezes, High Blood Pressure Council – American Heart Association). Był pierwszym delegatem Polski do Europejskiego Stowarzyszenia Specjalizacji Medycznych (UEMS), a w kraju pełnił funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie chorób wewnętrznych (2002-2009) oraz hipertensjologii (2014-2019). Został wybrany do Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Naukowych oraz Rady Doskonałości Naukowej. W 2020 r. został wybrany na stanowisko rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zobacz wszystkie materiały (2)