Opis
Cykl: EPE 2021
Życiowe tematy w eksperckim ujęciu. Rozmowa psycholożki i psychiatry o tym, jak radzić sobie ze zmęczeniem i stresem każdego dnia - w gabinecie i poza nim. Proste, pomocne wskazówki.
- Skąd czerpać energię?
- Jak przejść z trybu „praca” w tryb „prywatne”.
- Jak rozmawiać z pacjentem?
- Kiedy i jak odpuszczać?
Prowadzący
-
Piotr Wierzbiński
Rozwiń
Dr n. med. Piotr Wierzbiński - w roku 2004 ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 2006 - 2014 asystent w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca Psychiatrii Klinicznej na Akademii Muzycznej w Łodzi. W 2013 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii, w 2011 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych za pracę pt."Ocena sylwetki psychologicznej i polimorfizm genu dla receptora endokannabinoidowego CNR1 u osób po próbach samobójczych".
W 2015 roku ukończył Master Psychopharmacology Program w Neuroscience Educational Institute (NEI) w USA, którego przewodniczącym jest Prof. Stephen M Stahl.
Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Międzynarodowego Towarzystwa Psychiatrii Sportowej. Rozwój naukowy kontynuuje uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych w Polsce i za granicą, gdzie wielokrotnie był aktywnym uczestnikiem i prelegentem. Jest autorem ponad 60 publikacji naukowych oraz licznych doniesień zjazdowych poświęconych farmakoterapii w psychiatrii, psychiatrii sportowej, samobójstwom oraz pograniczu medycyny somatycznej i psychiatrii. Współautor książki „Depresja 2016”. W ramach rozwoju naukowo - klinicznego trzykrotnie odbył wyjazdy szkoleniowe do Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu w Sienie, we Włoszech. Główny obszar zainteresowań zawodowych to: farmakoterapia chorób psychicznych, problem oporności na leczenie, interakcje leków i działania niepożądane podczas leczenia, pogranicze psychiatrii i medycyny somatycznej, psychiatria sportowa i problematyka samobójstw. W wolnych chwilach i nie tylko uprawia sport, pasjonat koszykówki, wielokrotny uczestnik i medalista Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych oraz Ogólnopolskich Igrzysk Lekarskich
Zobacz wszystkie materiały (22)
-
Katarzyna Miller
Rozwiń
Jedna z najbardziej znanych psychoterapeutek w Polsce. Charyzmatyczna, odważna, dowcipna i pogodna, ale też prowokacyjna i szczera aż do bólu. Psycholożka, psychoterapeutka, filozofka i poetka z ponad 30-letnią praktyką w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Absolwentka psychologii i filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładała psychologię na Gender Studies na UW. Treningu psychologicznego i prowadzenia psychoterapii uczyła się w ośrodku Synapsis od prof. dr. hab. Kazimierza Jankowskiego, a następnie od rzeszy nauczycieli polskich i zagranicznych (w tym Carla Rogersa). Prowadzi liczne warsztaty rozwojowe dla kobiet. Prowadzi wykłady motywacyjne w całej Polsce.
Autorka 22 książek psychologicznych i terapeutycznych: Nie bój się życia, Kup kochance męża kwiaty, czyli jak uniknąć zdrady, Chcę być kochana tak jak chcę, Bajki rozebrane, Instrukcja obsługi ludzi toksycznych, Być kobietą i nie zwariować, Słone Ciasteczka, Bez cukru, Blaski życia, Jak pies z kotem. Publikuje i udziela wywiadów do wielu pism, ale na stałe pisze felietony do magazynu Zwierciadło. Prowadzi codzienne rozmowy w warszawskim Radiu Kolor. Często gości jako ekspert w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Układa piosenki i je śpiewa podczas koncertów w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i ukochanym Kazimierzu Dolnym. W 2020 wydała pierwszą autorską płytę.
Zobacz wszystkie materiały (1)