Opis
Nieznane zastosowania leku trimebutyna w terapii zaburzeń czynnościowych.
Odpowiedzi na pytania:
- zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego = trudny pacjent?
- jeden lek działający i na biegunki i na zaparcia - jak to możliwe?
Prowadzący
-
Barbara Skrzydło-Radomańska
Katedra i Klinika Gastroenterologii z Pracownią Endoskopową, Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Rozwiń
Ukończyła studia medyczne w 1978 roku. Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Kolejnym krokiem w jej karierze było rozpoczęcie specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych. W 1981 roku przystąpiła do egzaminu i uzyskała tytuł specjalisty I stopnia w tej dziedzinie. W 1986 roku złożyła kolejny egzamin, stając się tym sposobem specjalistą II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych. W następnych latach jej zainteresowania zawodowe skupiły się na gastroenterologii, co zaowocowało zdobyciem w 2000 roku specjalizacji II stopnia w tej dziedzinie medycyny.
Profesor Skrzydło-Radomańska jest związana z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. Pracuje w Katedrze i Klinice Gastroenterologii z Pracownią Endoskopową, udzielając pomocy pacjentom (w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie) oraz przekazując swoją bogatą wiedzę studentom medycyny. Tutaj także w roku 1983 została doktorem nauk medycznych (wtedy Akademia Medyczna w Lublinie), a tytuł doktora habilitowanego uzyskała w 1995 roku. Profesorem nadzwyczajnym jest natomiast od 2002 roku.
Udzielała pomocy medycznej w prywatnych gabinetach gastrologicznych na terenie Lublina, w tym w NZOZ Gastromed, CM Luxmed, a także w przychodni Gabinety Profesorów.
Jej działalność naukowa obejmuje m.in. recenzowanie prac publikowanych w czasopiśmie "Gastroenterologia Praktyczna". Profesor Skrzydło-Radomańska jest członkiem rady naukowej tego periodyku.
Aktywnie bierze udział w sympozjach i zjazdach z zakresu gastroenterologii. Między innymi, w 2015 roku była wykładowcą podczas V Krakowskich Dni Hepato-Gastroenterologicznych (wykład pt: "Pacjent z zespołem rozrostu flory bakteryjnej jelita cienkiego – omówienie ciekawych przypadków klinicznych). W tym samym roku przybliżyła uczestnikom VII Gdańskiego Sympozjum Gastroenterologicznego temat inhibitorów II generacji ("Inhibitory II generacji odpowiedzią na trudności w leczeniu GERD?").
Profesor jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.
Prof. dr hab. n. med. Barbara Skrzydło-Radomańska w swojej praktyce lekarskiej oferuje pacjentom szeroki zakres usług w leczeniu chorób wewnętrznych oraz układu pokarmowego i wydalniczego. Udziela pomocy osobom borykającym się z problemami z żołądkiem, przełykiem, jelitami i odbytem. Wśród przeprowadzanych przez nią zabiegów można wymienić m.in. endoskopię dwubalonową.
Zobacz wszystkie materiały (3)