Opis
Cykl: Warszawskie Spotkania Psychiatryczne 2024
Zaburzenia lękowe są najczęściej obserwowanym rozpoznaniem psychicznym w leczeniu ambulatoryjnym. Jak skutecznie pomóc pacjentom? Czym kierować się przy wyborze terapii? Wykład stanowi praktyczny przewodnik po zaburzeniach lękowych i ich leczeniu.
- Czym jest lęk i jakie są jego przyczyny?
- Wszystko o lęku uogólnionym.
- Zaburzenia somatyzacyjne -najważniejsze informacje.
- Opipramol w leczeniu zaburzeń lękowych.
- Lorazepam w leczeniu zaburzeń lękowych.
- BDA w alkoholowym zespole abstynencyjnym
Prowadzący
-
Iwona Patejuk-Mazurek
Klinika Psychiatrii WUM, Ordynator Oddziału Klinicznego IIAB Instytut Pedagogiki Specjalnej, Katedra Interdyscyplinarnych Studiów nad Niepełnosprawnością
Rozwiń
Od 20 lat pracuje z osobami chorymi psychicznie i niepełnosprawnymi intelektualnie oraz ich rodzinami. Przez 10 lat prowadziła całodobowy oddział ogólnopsychiatryczny, obecnie od 2 lat jest kierownikiem Centrum Zdrowia Psychicznego w Pruszkowie (program pilotażowy w ramach Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego).
Doświadczenie dydaktyczno - naukowe od 2002 roku, najpierw jako asystent w Klinice Psychiatrii Akademii Medycznej w Lublinie i Warszawie, następnie jako adiunkt w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2016roku – adiunkt w Instytucie Pedagogiki Specjalnej Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
Opracowała wiele poradników dla pacjentów i ich opiekunów dotyczących schizofrenii, depresji oraz zaburzeń nerwicowych.
Prowadzi zajęcia z psychoedukacji dla pacjentów, a także szkolenia dla lekarzy, pielęgniarek i psychologów z zakresu psychoedukacji (umiejętność życia z niepełnosprawnością wynikającą z choroby psychicznej).
Zaangażowana w wykorzystanie technik arteterapeutycznych w leczeniu chorych z niepełnosprawnością psychiczną (schizofrenia, depresja).
Zainteresowania badawcze: postrzeganie niepełnosprawności psychicznej i sposoby przełamywania stereotypów dotyczących chorób psychicznych.
Zobacz wszystkie materiały (10)