Opis
Eksperci omawiają „Badanie Profesora Zbigniewa Izdebskiego i Polpharmy: Zdrowie i życie seksualne Polek i Polaków w czasach COVID-19".
Jak pandemia wpłynęła na nasze zwyczaje seksualne, problemy ginekologiczne i plany prokreacyjne ale i zdrowie psychiczne?
W badaniu analizowano seksualność Polaków podczas epidemii COVID-19 na przestrzeni marca-maja 2020 roku. Projekt jest już trzecim badaniem zrealizowanym przez Polpharmę i Prof. Izdebskiego. Wszystkie one to największe badania seksualności, jakie przeprowadzono w Polsce.
Prowadzący
-
Zbigniew Izdebski
Rozwiń
Pedagog, seksuolog, doradca rodzinny, specjalista w zakresie zdrowia publicznego. Kierownik Katedry Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii Uniwersytetu Warszawskiego, Kierownik Katedry Seksuologii, Poradnictwa i Resocjalizacji Uniwersytetu Zielonogórskiego. W latach 2005 – 2012 Dziekan Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu UZ.
Inicjator i organizator Ogólnopolskich Debat o Zdrowiu Seksualnym. Honorowy Członek Niemieckiego Towarzystwa Wychowania Seksualnego (2008). Od 2010 roku jest Współpracownikiem Naukowym Instytutu ds. Badań nad Seksem, Płciowością i Prokreacją im. Kinsey’a w Uniwersytecie Indiana w USA. W latach 2005-20011 Sekretarz Naukowej Polskiej Akademii Medycyny, odznaczony złotym medalem Światowej Akademii Medycyny im. Alberta Schweitzera za humanizację medycyny. Wielokrotnie otrzymał Nagrodę Ministra Zdrowia, a w roku 2013 otrzymał Nagrodę Ministra i Szkolnictwa Wyższego za całokształt dorobku naukowego, Autor licznych polskich i międzynarodowych badań nad seksualnością człowieka. Popularyzator wiedzy z zakresu zdrowia seksualnego w prasie, radiu i telewizji.
Zobacz wszystkie materiały (1)
-
Violetta Skrzypulec-Plinta
Katedra Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Rozwiń
Specjalista ginekolog-położnik, endokrynolog, seksuolog.
Kierownik Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM w Katowicach.
Uhonorowana prestiżową nagrodą „Lekarz – Przyjacielem Kobiety” – i to sedno jej powołania - od trzydziestu lat prowadzi praktykę lekarską, lecząc, edukując i wspierając kobiety z całej Polski, przezwyciężając wraz z nimi choroby. Autorka ponad 200 publikacji naukowych.
Przewodnicząca Sekcji Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Wiceprzewodnicząca Sekcji Menopauzy i Andropauzy PTG, Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet.
Zobacz wszystkie materiały (4)
-
Piotr Wierzbiński
Rozwiń
Dr n. med. Piotr Wierzbiński - w roku 2004 ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 2006 - 2014 asystent w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca Psychiatrii Klinicznej na Akademii Muzycznej w Łodzi. W 2013 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie psychiatrii, w 2011 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych za pracę pt."Ocena sylwetki psychologicznej i polimorfizm genu dla receptora endokannabinoidowego CNR1 u osób po próbach samobójczych".
W 2015 roku ukończył Master Psychopharmacology Program w Neuroscience Educational Institute (NEI) w USA, którego przewodniczącym jest Prof. Stephen M Stahl.
Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Międzynarodowego Towarzystwa Psychiatrii Sportowej. Rozwój naukowy kontynuuje uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych w Polsce i za granicą, gdzie wielokrotnie był aktywnym uczestnikiem i prelegentem. Jest autorem ponad 60 publikacji naukowych oraz licznych doniesień zjazdowych poświęconych farmakoterapii w psychiatrii, psychiatrii sportowej, samobójstwom oraz pograniczu medycyny somatycznej i psychiatrii. Współautor książki „Depresja 2016”. W ramach rozwoju naukowo - klinicznego trzykrotnie odbył wyjazdy szkoleniowe do Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu w Sienie, we Włoszech. Główny obszar zainteresowań zawodowych to: farmakoterapia chorób psychicznych, problem oporności na leczenie, interakcje leków i działania niepożądane podczas leczenia, pogranicze psychiatrii i medycyny somatycznej, psychiatria sportowa i problematyka samobójstw. W wolnych chwilach i nie tylko uprawia sport, pasjonat koszykówki, wielokrotny uczestnik i medalista Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych oraz Ogólnopolskich Igrzysk Lekarskich
Zobacz wszystkie materiały (22)