„Ekowizyta – zadbajmy o dobry klimat” – akcja, w której wspólnie z lekarzami i farmaceutami Polpharma zalesia Polskę nowymi lasami, zdobyła najważniejsze, złote statuetki w 18. edycji prestiżowego, międzynarodowego konkursu International Business Awards®.

Polpharma jako jedyna z polskich firm oraz agencji PR i marketingowych trzykrotnie otrzymała złoto m.in. za innowacyjność i kreatywność akcji oraz połączenie celów biznesowych, troski o środowisko oraz relacji międzyludzkich.

International Business Awards® to największy na świecie program przyznający nagrody dla biznesu. Zgłoszenie może złożyć każda osoba lub firma bez względu na to, w jakiej części globu działa, czy jest publiczna, czy prywatna, komercyjna czy non-profit, duża czy mała. W 2021 do konkursu IBA trafiło ponad 3 700 zgłoszeń z 63 krajów i terytoriów. Zwycięskie zgłoszenia wyłonione zostały na podstawie najwyższej średniej punktów przyznanej przez ponad 260 jurorów szczebla kierowniczego z całego świata

Przypomnijmy zasadę akcji: każde spotkanie online na linii lekarz / farmaceuta – przedstawiciel Polpharmy to 1m² lasu zasadzonego przez firmę. Do dziś dzięki zaangażowaniu lekarzy, farmaceutów i pracowników Polpharmy w Ekowizyty oraz przy wsparciu Fundacji Las na Zawsze zasadzone zostały cztery, bioróżnorodne lasy w miejscowościach: Brzustowa (woj. kujawsko-pomorskie), Pieniężnica i Męcikał (woj. pomorskie) i Żelazny Most na Dolnym Śląsku. A kolejne akcje zalesiania już jesienią.