Opis
W wykładzie:
- Związek pomiędzy starzeniem się populacji a zgonami z powodu chorób serca – dane z USA i Polski. Jak demografia przełoży się na liczbę chorych na NT?
- Jak zapobiegać niewydolności serca? Choroby wyprzedzające i ich skuteczne leczenie.
- Badanie HOPE i HOPE-TOO: ramipryl vs placebo.
- Termisatran a ramipryl (analiza typu non-inferiority).
- Intensyfikacja leczenia diuretykiem.
Nagranie z wykładu „NIEWYDOLNOŚĆ SERCA – U PROGU KOLEJNEJ PANDEMII” wygłoszonego na Konferencji PTNT dostępne jest pod tym linkiem.
Prowadzący
-
Aleksander Prejbisz
Klinika Nadciśnienia Tętniczego Instytutu Kardiologii w Warszawie
Rozwiń
Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista hipertensjolog, profesor Instytutu Kardiologii w Warszawie. Pracuje w Klinice Nadciśnienia Tętniczego Instytutu Kardiologii w Warszawie. Prof. Aleksander Prejbisz uzyskał tytuł Clinical Hypertension Specialist przyznawany przez European Society of Hypertension. Prof. Aleksander Prejbisz specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu nadciśnienia tętniczego w różnych sytuacjach klinicznych (w tym w wieku młodym), trudnego w leczeniu i opornego nadciśnienia tętniczego, guzów nadnerczy, a także w diagnostyce i leczeniu wtórnych postaci nadciśnienia tętniczego, w szczególności pierwotnego hiperaldosteronizmu i guza chromochłonnego. Uczestniczył i uczestniczy w szeregu projektów naukowych i klinicznych związanych z opornym nadciśnieniem tętniczym, guzem chromochłonnym czy pierwotnym hiperaldosteronizmem – w tym dotyczących nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych tych postaci nadciśnienia tętniczego. Prof. Aleksander Prejbisz jest Prezesem-Elektem Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. Ponadto, prof. Aleksander Prejbisz jest autorem lub współautorem publikacji oryginalnych krajowych i zagranicznych, w takich czasopismach jak: Hypertension, Kidney International, Journal of Hypertension, Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, Blood Pressure, American Journal of Hypertension, Hypertension Research, European Journal of Endocrinology i Journal of Human Hypertension. Jest również współautorem i autorem monografii, rozdziałów w monografiach i artykułów poglądowych z zakresu nadciśnienia tętniczego. W 2019 roku współprzewodniczył grupie ekspertów przygotowujących zalecenia postępowania w nadciśnieniu tętniczym w ciąży. Bierze czynny udział w wielu konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych.
Zobacz wszystkie materiały (17)