Opis
Interesująca rozmowa ekspertów prowadzona przez dziennikarza, Bartka Jędrzejaka, w której są odpowiedzi na pytania:
- dla kogo program Ciąża Plus?
- czy i jak leczyć choroby przewlekłe u ciężarnych? Jak skutecznie komunikować się z pacjentkami?
- nieleczona astma może prowadzić nawet do poronienia – jak więc ją leczyć?
- nadciśnienie tętnicze przed ciążą i ciążowe nadciśnienie tętnicze są zagrożeniem dla ciężarnej i dla płodu; jakie leczenie można zastosować?
- ciężarna pod opieką ginekologa a program Ciąża Plus – jakie możliwości się pojawią i na co zwracać uwagę?
Prowadzący
-
Iwona Szymusik
Rozwiń
Specjalista położnictwa i ginekologii, specjalista endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości
Specjalizuje się w:
leczenie niepłodności
endokrynologia ginekologiczna
zachowanie zdolności prokreacyjnych (oncofertility)
prowadzenie ciąży
metody wspomaganej prokreacji
Przynależność do stowarzyszeń i towarzystw naukowych:
Polskie Towarzystwo Ginekologiczne (PTG)
Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu (PTMR)
Europejskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii (ESHRE)
Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu (ASRM)
Specjalizacje, certyfikaty:
Specjalista – Ginekolog i Położnik
Specjalista Endokrynologii Ginekologicznej i Rozrodczości
Embriolog Kliniczny certyfikowany przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii – (Embriology Certification – European Society of Human Reproduction and Embryology)
Staż – Fellowship in Reproductive Endocrinology and Infertility w Rush University Medical Center and Women’s Health Consultants, Chicago, USA
Doktor habilitowany uzyskany w I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 04.10.2017r.
Doktor nauk medycznych uzyskany w I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 05.2009r. tytuł pracy doktorskiej: „Analiza przebiegu ciąż uzyskanych metodą zapłodnienia pozaustrojowego (obrona z wyróżnieniem)
Studia:
Studia medyczne – Wydział Lekarski Akademia Medyczna w Warszawie
Studia doktoranckie w I Klinice Położnictwa i Ginekologii w Warszawie
Działalność naukowa:
Publikacje w literaturze specjalistycznej o łącznym Impact Factor około 55, rozdziały w książkach i monografiach
Udział w kongresach i spotkaniach naukowych poświęconych tematyce położniczo-ginekologicznej (ESHRE / FIGO / COGI / PTG / ISUOG / Perinatal Medicine / FMF / kongresy krajowe i posiedzenia WTG / PTMRiE)
Udział w realizacji grantu pt: „ Epidemiologia zagrożeń prokreacyjnych w Polsce – wieloośrodkowe prospektywne badanie kohortowe” (2007-2011) – udział w dwóch zadaniach badawczych jako jeden z wykonawców
Zobacz wszystkie materiały (1)
-
Piotr Kuna
Klinika Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii i II Katedra Chorób Wewnętrznych Wydziału Lekarskiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Rozwiń
Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii i II Katedry Chorób Wewnętrznych Wydziału Lekarskiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Lekarz, nauczyciel akademicki, naukowiec i menadżer zdrowia. Studiował na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Prof. Kuna jest członkiem wielu międzynarodowych towarzystw naukowych i lekarskich, współpracownikiem redakcji medycznych i redaktorem czasopism naukowych (opublikował ponad 700 doniesień i prac naukowych).
Prace naukowe w zakresie alergologii, pulmonologii, chorób wewnętrznych i immunologii klinicznej. Należy do ekskluzywnego grona 100 najczęściej cytowanych na świecie polskich naukowców. Poza uczelnią zajmował stanowiska konsultanta wojewódzkiego w zakresie alergologii, chorób wewnętrznych, Wiceprezydenta Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Sekretarza i Prezydenta Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Naukowej Naukowej Fundacji Polpharmy. Za osiągnięcia w dziedzinie zarządzania w ochronie zdrowia otrzymał wiele wyróżnień w tym tytuł menadżera roku. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. N. Barlickiego, którym kieruje od wielu lat uznawany jest w ogólnopolskich rankingach za najlepszy szpital kliniczny w Polsce.
Zobacz wszystkie materiały (18)
-
Aleksander Prejbisz
Klinika Nadciśnienia Tętniczego Instytutu Kardiologii w Warszawie
Rozwiń
Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista hipertensjolog, profesor Instytutu Kardiologii w Warszawie. Pracuje w Klinice Nadciśnienia Tętniczego Instytutu Kardiologii w Warszawie. Prof. Aleksander Prejbisz uzyskał tytuł Clinical Hypertension Specialist przyznawany przez European Society of Hypertension. Prof. Aleksander Prejbisz specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu nadciśnienia tętniczego w różnych sytuacjach klinicznych (w tym w wieku młodym), trudnego w leczeniu i opornego nadciśnienia tętniczego, guzów nadnerczy, a także w diagnostyce i leczeniu wtórnych postaci nadciśnienia tętniczego, w szczególności pierwotnego hiperaldosteronizmu i guza chromochłonnego. Uczestniczył i uczestniczy w szeregu projektów naukowych i klinicznych związanych z opornym nadciśnieniem tętniczym, guzem chromochłonnym czy pierwotnym hiperaldosteronizmem – w tym dotyczących nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych tych postaci nadciśnienia tętniczego. Prof. Aleksander Prejbisz jest Prezesem-Elektem Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. Ponadto, prof. Aleksander Prejbisz jest autorem lub współautorem publikacji oryginalnych krajowych i zagranicznych, w takich czasopismach jak: Hypertension, Kidney International, Journal of Hypertension, Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, Blood Pressure, American Journal of Hypertension, Hypertension Research, European Journal of Endocrinology i Journal of Human Hypertension. Jest również współautorem i autorem monografii, rozdziałów w monografiach i artykułów poglądowych z zakresu nadciśnienia tętniczego. W 2019 roku współprzewodniczył grupie ekspertów przygotowujących zalecenia postępowania w nadciśnieniu tętniczym w ciąży. Bierze czynny udział w wielu konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych.
Zobacz wszystkie materiały (17)