Opis
O spirometrii, próbie rozkurczowej i pomiarze PEF - praktyczne uwagi pulmonologów:
- spirometria – praktyczne wskazówki do prawidłowego badania,
- próba rozkurczowe i jej wartość diagnostyczna.
Prowadzący
-
Katarzyna Górska
Klinika Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Rozwiń
Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista chorób płuc. Pracownik naukowy Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na stanowisku adiunkta.
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Obok pracy lekarskiej oraz dydaktycznej zajmuje się pracą naukową, której głównym tematem są choroby obturacyjne układu oddechowego. Jest autorem ponad 40 publikacji, doniesień zjazdowych, rozdziałów w pozycjach książkowych oraz w skryptach dla studentów.
W 2008 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych, tytuł pracy doktorskiej: „Różnicowanie astmy i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc na podstawie wybranych markerów zapalenia alergicznego w materiale z dróg oddechowych”.
W latach 2011-2014 kierownik i główny wykonawca projektu własnego finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki: „Związek między wybranymi wskaźnikami zapalenia dróg oddechowych a remodelingiem oskrzeli u chorych na astmę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc".
Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc i European Respiratory Society.
Zobacz wszystkie materiały (5)
-
Piotr Korczyński
Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, Warszawski Uniwersytet Medyczny
Rozwiń
Specjalista chorób płuc. Adiunkt Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, Warszawski Uniwersytet Medyczny.
Obszary zainteresowań to pneumonologia interwencyjna, zaburzenia oddychania w czasie snu, nowotwory płuc. Autor i współautor kilkudziesięciu prac naukowych.
Zobacz wszystkie materiały (3)